Uluönder Mah.Kamuran Sok.No:3A Eskişehir + 90 (538) 876 38 37
Kardeş Şehir

Treptow-Köpenick Belediyesi ile Tepebaşı Kardeşliği 01 Haziran 2010 tarih 122 sayılı Meclis kararı ile iki belediye "Kardeş Belediye" oldu.

Tepebaşı Belediyesi

Tepebaşı ilçesinin nüfusu 333.553 olup 137.339 hektar üzerine kurulmuştur ve Eskişehir'i doğu-batı istikametinde ikiye bölen Porsuk Çayının kuzeyinde yer almaktadır. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi sınırlarında hizmet veren Tepebaşı Belediyesi, 9 Eylül 1993 Tarih 21693 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 504 sayılı "Yedi İlde Büyükşehir Kurulması Hakkındaki Kanun Hükmünde Kararname" uyarınca ilk kademe Belediyesi olarak kurulmuştur. 06.03.2008 Tarih ve 5747 Sayılı "Büyükşehir Belediyesi Sınırları içerisinde İlçe Kurulması ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun" gereği ilçe statüsüne dönüşmüş Çukurhisar, Muttalip belde belediyelerinin tüzel kişilikleri kaldırılarak ilçeye bağlanmıştır.

Treptow-Köpenick Belediyesi

Giderek büyüyen Treptow-Köpenick ilçesinde, devasa Sovyet Savaş Anıtı'nın bulunduğu Treptower Parkı ve turlara açık olan terk edilmiş Spreepark eğlence parkına ev sahipliği yapan Plänterwald bulunur. Bir zamanlar endüstriyel bölgeler olan Oberschöneweide ve Niederschöneweide, sanatçıların stüdyoları ve galerileriyle doludur. Bir zamanlar Doğu Almanya radyosunun merkez binası olan Funkhaus Berlin'in çok amaçlı mekanında kayıt stüdyoları yer alır ve konser ve etkinlikler düzenlenir.

Ayrıntılı bilgi için lütfen iletişime geçin.

Vizyon

Sosyal girişimlerin doğduğu ve sağlıklı bir şekilde büyüdüğü sürdürülebilir ekosistemin bir parçası olmak.

Misyon

Sektörel ve demografik bir ayrım gözetmeksizin, bölgedeki sosyal yenilikçi fikirleri sürdürülebilir şekilde desteklemek ve girişimcilik kavramını teşvik etmek için ekosistemin yolunu açmak.

Hedef Kitle

Sektörel, demografik bir ayrım yapılmaksızın Eskişehir ve çevre illerdeki sosyal girişim fikri olan girişimci adayları ve dezavantajlı gruplar (Mülteciler, kadınlar,..vb) kuluçka merkezinin hedef kitlesini oluşturmaktadır.