Uluönder Mah.Kamuran Sok.No:3A Eskişehir + 90 (538) 876 38 37
Kuruluş Hakkında

Treptow-Köpenick Belediyesi ile Tepebaşı Belediyesi 01 Haziran 2010 tarih 122 sayılı Meclis kararı ile "Kardeş Belediye" olmuştur. İki Belediye arasında projelerin planlanması ve uygulanması konusunda bilgi alış-verişini sağlamak, ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi, Almanya ile Türkiye arasında sürdürülebilir kalkınma hedefleri kapsamında teknik, finansal destek ve personel desteği sağlamak amacıyla “Engagement Global gGmbH” fonu ile sosyal girişimleri destekleyen bir sosyal kuluçka merkezidir.

Eskişehir ilinde istihdamın yetersiz olması, şehirde sosyal girişimleri destekleyen kuruluşların eksikliği, girişimci adaylarının şirket kurma süreçleri hakkında yeterli bilgiye sahip olmamaları, ihtiyaçları olan konularda mentör desteğine nasıl ulaşacaklarını bilmemeleri, fikri haklar ve patent araştırması gibi konularda nasıl araştırma yapılacağının bilinmemesi gibi sorunlar kuluçka merkezinin kurulumunun çıkış noktasını oluşturmaktadır.

Hizmetlerimiz

Fiziksel : Sosyal girişimci ve Sivil Toplum Örgütleri’nin kullanımı için ücretsiz ofis ve toplantı odası.
Danışmanlık : Programa dahil olan girişimlerin olgunlaşması için eğitim ve mentör desteği.
Yeni fikirlerin doğması adına düzenlecek fikir üretme atölyeleri.
Altyapı ve Ofis Hizmetleri :
– Danışmalık ve Mentörlük Hizmeti
– Hibe Destekleri Danışmanlığı
– Hukuk Danışmanlığı
– Finansal Danışmanlık
– İş ve Ürün Geliştirme Hizmeti
– Uluslararasılaştırma ve Ağ Kurma(Networking) Hizmeti

Ayrıntılı bilgi için lütfen iletişime geçin.

Vizyon

Sosyal girişimlerin doğduğu ve sağlıklı bir şekilde büyüdüğü sürdürülebilir ekosistemin bir parçası olmak.

Misyon

Sektörel ve demografik bir ayrım gözetmeksizin, bölgedeki sosyal yenilikçi fikirleri sürdürülebilir şekilde desteklemek ve girişimcilik kavramını teşvik etmek için ekosistemin yolunu açmak.

Hedef Kitle

Sektörel, demografik bir ayrım yapılmaksızın Eskişehir ve çevre illerdeki sosyal girişim fikri olan girişimci adayları ve dezavantajlı gruplar (Mülteciler, kadınlar,..vb) kuluçka merkezinin hedef kitlesini oluşturmaktadır.